Step to Success

“Step2Success” on rahvusvaheline projekt noorsoovahetuse vormis, mis on suunatud noortele, kes soovivad arendada juhtimis- ja ettevõtlusoskusi, samuti neid, kes tahavad meeskonnatöös kogemusi saada.

“Step2Success” on projekt, milles osalevad Eesti, Leedu, Venemaa, Ukraina.

Planet27 and Erasmus + Sound Of Culture. Georgia and Estonia

 

Erasmus pluss projekt „Kultuuri heli”, mis toimub Rustavi 11. juulist. Rustavi pargi projektis osalejate raames. Gruusia, eriti Rustavi vahetusprogrammi raames korraldatakse Eestis elavaid noori.
Noorte koostöö, kultuuridevaheline dialoog ja rahvusvaheline koostöö.
See on projekt, mis hõlmab noori.
Täna, Rustavi pargis, muusikalised ja teatrietendused

 

 

 

Projekt: 100 fotot

Jaanus Saat: Kui me ei hooli loodusest, siis me ei hooli mitte millestki. Kui sa armastad ennast, siis sa pead armastama loodust.

Espen Wensaas: Ma nõustusin selles projektis osalema, sest ma arvan, et see teema on oluline.

Mõned Maa elanikud ei pööra piisavalt tähelepanu mõjule, mida inimesed loodusele avaldavad. Prügilate mäed kasvavad ja saastavad meie planeeti. See halvendab elu Maal, see halvendab võimalusi elada tulevaste põlvkondade jaoks.

MTÜ Planet27 liikmetel tekkis idee viia läbi ainulaadne rahvusvaheline fotoprojekt: köita inimeste tähelepanu ebatavalisel viisil ja innustada neid ümber kujundama oma looduse, iseenda ning teistega seotud harjumusi. Projekt suurendab oluliselt inimeste motivatsiooni.

Fotoprojekti põhiideeks on selle osalejate mittestandardne mõtteviis, mille kaudu tahaksime lihtsas formis anda inimestele võimaluse mõelda oma mõju üle loodusele, samuti oma teekonna üle Maa peal ja samuti sellele, kuhu meie arengutee meid viib.

Mittestandardne mõtlemine on võimeline arvutama kõiki edasiste tegevuste uskumatuid võimalusi, et leida väljapääs kõige lootusetumast olukorrast, kus enamik inimesi oleks lootuse kaotanud.

Erinevatest riikidest pärit projekti osalejatele näidati autorite fotosid.

Projekti mitmekülgsuse laiendamiseks ja avaliku huvi äratamiseks valiti fotod juhuslikult ja see muutis asja osalejate jaoks omapäraselt keerulisemaks.

Ülesandeks oli märgata fotodel suvalist detaili, millest lähtudes pakkuda välja oma avaldus etteantud teemadel. Inimesed ise valisid, mida öelda.

Oma assotsiatsioonidele tuginedes pakkusid vabatahtlikud osalejad mittestandardset mõtlemist kasutades fotode jaoks välja väljendid ja ütlused, mis olid kooskõlas neile näidatud foto vaatamisel tekkinud tunnetega.

Selle projekti võtmeteemadeks on inimeste arvamused, tunded ja mõtted. Meie sotsiaalprojekti osalised kutsuvad kogu maailma inimesi elama sõbralikult külg külje kõrval, harmoonias iseendaga ja loodusega, paluvad austada teisi inimesi, mitte lasta raskuste tõttu käsi rüppe ja mõelda tulevikule.

Meie projekti toetavad õpetajad, muusikud, heliloojad, juristid, ajaloolased, professorid, kunstnikud, juhtivad poliitikud, sportlased, insenerid, üliõpilased ja paljude teiste ametite esindajad, umbes 100 inimest 30st riigist üle maailma:

Eesti, Jaapan, Uus-Meremaa, USA, Austraalia, Suurbritaannia, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Portugal, Bosnia ja Hertsegoviina, Bulgaaria, Läti, Leedu, Poola, Kreeka, Ungari, Rumeenia, Rootsi, Norra, Türgi, Armeenia, Venemaa, Valgevene, Moldova, Aserbaidžaan, Gruusia, Kasahstan, Ukraina, Keenia.

Eesti skulptor Tauno Kangro ja paljud teised selle projektiga seotud inimesed on veendunud, et tänu sellele projektile ja selle levikule hakkab üha rohkem inimesi mõtlema looduse puhtusele, mille osaks me ise oleme.Projekti mõju laiendamiseks ja avaliku huvi äratamiseks oleme otsustanud hakata vahendeid koguma projekti teise osa tarbeks – fotonäituse ettevalmistamiseks ja korraldamiseks. Otsustasime alustada Narvast: fotonäitustest on huvitatud Narva linnaraamatukogu ja Hermanni lossis asuv linnamuuseum.

 

Tahaksime tänada inimesi, kes toetasid meid projekti algfaasis, toetades tekstide tõlkimist.

Anna-Olga Luga, Vjatšeslav Konovalov, Edgar Lennuk, Artjom Efimov, Svetlana Galiguzova, Roman Silla, Chris Jones, Kristopher Helen, Urmas Roos, Armar Paidla, Piret Uibokand,

Midhat Fetahagic
 

 

 

Some participants gallery:

Continue reading “Projekt: 100 fotot”

Arсhimedes tunustab

Üheskoos muudame maailma paremaks! Täna anti parimad organisatsioonid ja arvnäitajad Tallinnas.

Sündmust korraldasid  Agentuur Archimedes ja Euroopa Fond Erasmus +.
Meid tunnistati noorteprojekti “Erinev  vaatenurk” raames kodanikuühiskonna algatuse edenemisel parimaks

 

Sound of Culture

Me lõpetame ettevalmistustööd projekti rahvusvahelisel vahetamisel.

Rahvusvaheline kultuuriline dialoog ja kaasatus – see on see, et see kord häirib meie meeskonda.

Meie partnerid esindavad meie uusi sõpru Georgiast.

27. ja 28. jaanuaril olid väga suured ja viljakad meie projekti jaoks.
Kõigepealt oleme läbinud täiendava koolituse ülikoolides Sillamäe “Ideed kuni projekt”, mida viiakse läbi

SA Archimedes Noorteagentuur.

Teiseks:

kohtusime meie partneriga Gruusias Ucha Iakobidzega ja arutasime meie projekti edasisi samme.
Täname aktiviste eest julguse ja aktivismi eest Planet27: Svetlana Galiguzova, Anna Efimova, Anastasia Fedorova, Marilyn Keskkula !!!


Suur tänu Ucha Iakobidzele, et olete leidnud koosoleku toimumise aja, vaatamata kiirele ajakavale ja väsimusele! See oli väga viljakas õhtu ja tõeline kultuuridevaheline dialoog!